DGrost
DGrost
У з’язку з коливанням долара ціни просимо уточнювати в менеджера
Документ без названия
Документ без названия

Завантажити інструкцію

 

Мансардні вікна є невід'ємною частиною даху і тому повинні бути надійно встановлені і правильно ізольовані. Якісна установка віконної конструкції забезпечить хороше освітлення і звукоізоляцію горищного приміщення, дозволить створити в ньому сприятливий мікроклімат. Саме від неї залежить чи буде вікно виконувати всі покладені на нього функції і служити протягом довгих років. Роботи з установки мансардних вікон дещо відрізняються від звичайного віконного монтажу в зв'язку зі специфікою поверхні, але при дотриманні всіх умов і використанні необхідних засобів виконуються досить швидко і якісно.


Правильна установка мансардного вікна - це не тільки монтаж ущільнюючого коміра і віконної рами. Це ще і відновлення всіх верств покрівельної конструкції (ізоляційних прошарків, покриття даху) і ідеальне поєднання їх з вікном. Прорубування отворів відповідного розміру зазвичай вимагає більшої точності і фізичного навантаження, ніж безпосередній монтаж готового вікна. У будь-якому випадку для установки мансардних вікон необхідний ущільнюючий комір, підібраний до покриття даху (гофрованого

 

або плоского). Вікна такого типу можуть бути одиничні або сполучні - в таких випадках використовуються коміри особливого виду, що забезпечують герметичне з'єднання між вікнами.


Стандартні ущільнюючі коміри зазвичай виготовляються з алюмінію, хоча також можуть бути зроблені з цинку, титану і міді. Ущільнюючий комір виступає в ролі посадкового місця для віконної рами і виконує деякі ізоляційні функції.


Замість традиційної мінеральної вати в якості ізоляційного матеріалу зручніше використовувати рамку зі спіненого поліетилену, яка ідеально прилягає до вікна, запобігає виникненню термічних містків і прекрасно ізолює віконний отвір. Для герметичного зчеплення вікна з покрівельним матеріалом бажано використовувати периметральний бар'єр вологості з тришарового нетканого поліпропілену. Гофрований віконний фартух легко укладається на віконній рамі і кріпиться до монтажних профілів коміра. Його верхня частина повинна бути розміщена під жолобками водовідведення. Ізоляційний комплект можна придбати в готовому вигляді або скласти з окремих елементів.


Горищне вікно встановлюється на такій же висоті, як і звичайні фасадні вікна. Нижній край рами повинен розміщуватися не вище 100 см від рівня підлоги. Таке розташування дозволить з легкістю відкривати і закривати стулки, а так само забезпечить добру оглядовість. Під час вибору місця встановлення віконних прорізів слід враховувати не тільки розташування крокв, але і можливість максимального освітлення кімнати. Загальна площа скляної поверхні повинна займати не менше 1/10 площі підлоги.
Процес монтажу мансардних вікон значно полегшиться, якщо розмір вікна відповідає посадковому місцю + по 3 см з кожної бічної сторони. У разі невідповідності розмірів необхідно підрізати одну з крокв. Робити це потрібно дуже обережно, попередньо проконсультувавшись з досвідченим фахівцем. Підрізання великої кількості крокв вкрай не рекомендується, оскільки призводить до послаблення покрівельної конструкції.


Визначившись з розташуванням віконного отвору, можна приступати до прорізання. Для цього необхідно розібрати відповідну ділянку покрівельного покриття і видалити ізоляційний прошарок, що знаходиться під ним, після чого прикручуються монтажні профілі та інші супутні елементи.


Якщо вікно знаходиться у зібраному вигляді, необхідно акуратно відокремити стулки від рами. На рамі в позначених місцях прикріплюються монтажні куточки. При установці довгого вікна використовуються додаткові монтажні кріплення, розташовувані вздовж рами. Кожен куточок і додатковий кронштейн кріпиться до рами одним (!) шурупом - це необхідно для подальшого виставлення рівня рами.

Надзвичайно важливим є визначення щілин, воно можливе лише на даному етапі монтажу, тому до нього варто поставитись серйозно. Для цього в раму встановлюються віконні стулки, а потім уважно перевіряється рівномірність і паралельність вертикального зазору між рамою і стулкою. Аналогічно перевіряється горизонтальний зазор. Якщо зазори по периметру рівні - значить положення рами правильне, якщо ні - його потрібно підкоригувати. У випадку коли положення рами правильне можна остаточно закручувати гвинти монтажних кріплень, після чого виконується установка ізоляційної системи і дренажних жолобків, які забезпечать додатковий захист вікна від вологи, накопиченої під покрівельним покриттям.
Тип і вигляд ущільнюючого коміра підбирається до покрівлі і розміру вікна. Всі деталі коміра пронумеровані, що спрощує процес його встановлення. Важливо дотримуватися вказівок інструкції, щоб ущільнювач якісно відводив дощову воду від віконної поверхні. У разі гофрованого покриття даху необхідно підрізати прилеглу до вікна частину покриття для правильного монтування нижньої частини коміра.
Після проведення всіх базових маніпуляцій в раму вставляються і фіксуються стулки. Формально - вікно готове. Перевіряємо механізм відкривання/закривання, проводимо деякі оздоблювальні роботи по перемитру вікна і насолоджуємося отриманим результатом.


І останнє - кілька прикладів неправильної установки мансардних вікон і її наслідки:

 

Ретельне дотримання всіх технічних норм і правильної послідовності виконання робіт дозволить якісно встановити мансардні вікна будь-якого виду на дах вашого будинку і перетворити горищне приміщення в затишну світлу кімнату.